Flamurtari e ndal Prishtinën me barazim të vonshëm në “Fadil Vokrri”

Flamurtari e ndal Prishtinën me barazim të vonshëm në “Fadil Vokrri”

Sergio Ramos bën shqiponjën

Prishtina dhe Flamurtari i kanë ndarë pikët në derbin e kryeqytetit i vlefshëm për xhiron e shtatë të Ipko Superligës.

Derbi i kryeqytetit përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, që u zhvillua sot në stadium “Fadil Vokrri”.

Prishtina dukej se poe fitonte derbin pas golit të shënuar në minutën e 8′ të ndeshjes me anët të Armend Thaqit, shkruan Express.

Mirëpo Flamurtari në anën tjetër arriti ta barazoj rezultatin në minutën e 87′ me anë të Getoar Dragushës .

Prishtina ishte më e mirë se Flamurtari, në pjesë të parë përveç golit që shënoi, arriti ta godas edhe shtyllën me anët të Mario Morinas.

Pas këtij barazimi Prishtina mbetet në vendin e 6-të të tabelës me 7 pikë, aq sa i ka Drenica.

Ndërsa Flamurtari e siguron vendin e tretë, duke i bërë 14 pikë, një më shumë se Gjilani, i cili e fitoi sot derbin e qytetit të Gjilanit kundër Dritës me rezultatin 1-0.

\

COMMENTS