FOTO E RRALLE/ Lind fëmija me këmishë në Tiranë

FOTO E RRALLE/ Lind fëmija me këmishë në Tiranë

Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)

Është një fenomen tepër i rrallë, i habitshëm dhe i bukur në të njëjtën kohë.
Ky është momenti i lindjes së një fëmije, i cili gjendet brenda qeskës amniotike, e njohur ndryshe si “këmishë”, një fenomen që ndodh 1 në 80 mijë lindje.

Dhe një rast i tillë është shënuar në Tiranë, në maternitetin “Koço Gliozheni”.

Lajmin e ka bërë të ditur doktoresha Anika Dokle, përmes një statusi në Facebook, ndërsa poston edhe foton e fëmijës, i cili siç thonë legjendat, pritet të jetë me fat!

COMMENTS