Fotografi të rralla, si reagonte Bush në 11 shtatorin e kobshëm

Fotografi të rralla, si reagonte Bush në 11 shtatorin e kobshëm

Ky është terroristi i dyshuar i sulmit në Nju Jork

Mediat e huaja kanë zbuluar sot imazhet se si presidenti amerikan, George W Bush reagoi ndaj tmerrit të 11 shtatorit përgjatë gjithë ditës.

Në një koleksion fotografish tronditëse të lëshuara në 17 vjetorin e sulmit terrorist më të keq në tokën e SHBA-së, presidenti Bush mund të shihet duke bërë një telefonatë të panikuar në momentin e saktë kur avioni i dytë goditi Kullat Binjake, transmeton Indeksonline.

Pikërisht 17 vjet më parë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës u tronditën nga sulmet terroriste që vranë 2 mijë e 996 persona dhe lanë 6 mijë të tjerë të plagosur.

COMMENTS