Fundjava me borë dhe shi – ulen temperaturat

Fundjava me borë dhe shi – ulen temperaturat

Kadriaj: Elez Blakaj është frikacak dhe mashtrues i lirisë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se fundjava në Kosovë do të jetë me reshje bore dhe shiu.
“Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik”.
“Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot i ndryshueshëm , i përcjellë me vranësira të ç’rregullta të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore”.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius.
klankosova.tv

COMMENTS