Futbollististi i Arbërisë flet pas ftesës së parë në Kombëtaren kosovare

Futbollististi i Arbërisë flet pas ftesës së parë në Kombëtaren kosovare

Përurohen zyret e shoqatës komunale të pensionistëve në Lipjan

Lista e shpallur nga Rafet Prekazi për ndeshjet ndaj Turqisë dhe Shqiperisë, shikoi që në listë të ishte edhe lojtari i Superligës, Almir Kryeziu.

Mesfushori me tipare sulmuese që aktivizohet te KF Arbëria në një prononcim për Ulpianapress shprehet shumë i kënaqur për një ftesë të tillë nga ana e trajnerit kosovar dhe që kjo është një ëndërr e bërë realitet për të.

Kryeziu për Ulpianapress tha: “Jam shumë i emocionuar për një ftesë të tillë nga kombëtarja e Kosovës U21”.

“Mund të them se është një ëndërr e bërë realitet dhe për të cilën kam punuar gjithë këto vite. A e prisja një ftesë të tillë ? Mund të them se po, kjo edhe pasi e kam ëndërruar gjithmonë diçka të tillë.Tani duhet të tregoj vlerat e mia edhe me fanellën e Kosovës”, tha Kryeziu./Ulpianapress/

COMMENTS