Gjendet një mjet i pa shpërthyer në Lipjan

Gjendet një mjet i pa shpërthyer në Lipjan

Konjufca thotë se u gënjyen qytetarët për viza: Tani duhet pritur deri në 2020

Një mjet i pa shpërthyer është gjetur gjatë ditës së djeshme në Ribar të Madh të Lipjanit, njofton Ulpianapress.

Sipas Policisë së Kosovës lajmin për këtë e ka bërë të ditur një dëshmitar i cili ka raportuar se ka gjetur në afërsi të varrezave një mjetë të dyshuar të pa shpërthyer.

Njësia përkatëse policore ka siguruar vendin e ngjarjes ndërsa njësiti për deminim i FSK-së dhe KFOR-it kanë bërë tërheqjen e mjetit pa incidente.

COMMENTS