Gjest i mrekullueshëm i lipjanasit, dhuron 1 mijë franga për shërimin e Gjensurit

Gjest i mrekullueshëm i lipjanasit, dhuron 1 mijë franga për shërimin e Gjensurit

Kastrioti në gjunjë, KF Ulpiana i mbanë leksion ekipit ferizajas

Lipjanasi i cili jeton dhe vepron në Genevë të Zvicrës , Arlind Duriqi, ka bërë një gjest tejet human.

Ai ka dhuruar 1 mijë franga për vogëlushin Gjensur Rifati që vuan nga një sëmundje e rrallë.

Mbrëmë në një video e cila ishte drejtëpërsëdrejti në ndihmë të 2 vjecarit nga Komuna e Lipjanit, ku nepërmjet mesazheve dhe telefonatave nga bashkatdhetarë të cilët si gjithmonë hapën zemrën për bashkëvendasit e tyre, ishte edhe mundësia me kontribu secili qytetarë.

Ndërsa, emocionues ishte pikërisht mesazhi i fundit, kur një mërgimtar nga Lipjani tha se ka vendosur të dhuroj1 mijë franga për shërimin ë Gjenurit.

”Une i dhuroj 1000 franga te zekatit per femijen e vogel, inshAllah Zoti i ndihmon”, ishte mesazhi i tij.

Të dielen do të jetë edhe hapja zyrtare e aksionit drejtëpërsedrejti në ndihmë të Gjenurit i cili duhet të trajtohet jahtë vendit, kostoja e mjekimit të tij kap shumën e 17 mijë eurove, mirëpo për familjen kjo shumë është e papërballuhme.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)