Hajnuni: Lipjani do të jetë erë shtyese që Vjosa Osmani të zgjidhet kyeministre e Kosovës

Hajnuni: Lipjani do të jetë erë shtyese që Vjosa Osmani të zgjidhet kyeministre e Kosovës

Luhatje në koalicionin qeverisës

Në sallën ‘’Zenel Hajdini’’ në Gadime, LDK’ja e Lipjanit ka mbajtur tubimin për nisjen e fushatës, njofton Ulpianapress.

Aty për ta dëgjuar fjalimin e kandidates për deputete nga radhët e kësaj partie, Vlora Liani-Hajnuni me fillimin e fushatës 10-ditore, ishin mbledhur mijëra simpatizantë.

Para të pranishmëve, Hajnuni gjatë adresimit të mesazheve, është shprehur se frymën fituese të LDK-së në Gadime dhe Lipjan, e ka kriju kryetari Ahmeti që tri palë zgjedhje rrjesht, dhe këto janë zgjedhjet e katërta që LDK e Lipjanit do të triumfon.

‘’Frymën fituese të LDK-së në Gadime dhe Lipjan, e ka kriju kryetari Ahmeti që tri palë zgjedhje rrjesht, dhe këto janë zgjedhjet e katërta që LDK e Lipjanit do të triumfon dhe LDK e Lipjanit do të jetë erë shtyse që Vjosa Osmani të zgjidhet kyeministre e Kosovës në zgjedhjet e 6 tetorit’’, ka thënë Hajnuni./Ulpianapress/

COMMENTS