Horoskopi javor, 28 janar deri 3 shkurt 2019

Horoskopi javor, 28 janar deri 3 shkurt 2019

A e dini pse burrat ulen në gjunjë kur propozojnë martesë?

Ky është parashikimi i shenjave të horoskopit për këtë javë. Sipas tij këto janë disa nga gjërat kryesore që do i ndodhin çdo shenje.

Dashi

Dashuria: Do të jetë një javë e favorshme për ju, me Venusin në shenjë do të jetoni kohë të mira me personin e zemrës. Në mes të javës mund të ketë disa siklete, por asgjë për t’u shqetësuar. Çrregullime dhe keqkuptime mund të lindin në çiftet e sapo formuara. Beqarët do të kenë disa grindje të vogla familjare por në fundjavë gjithçka do të zgjidhet.

Puna: Sa për punën, do të përjetoni momente të furishme, do të ketë shumë gjëra për të bërë dhe për të rregulluar. Pjesa e parë e javës do të jetë pozitive, ndërkohë që mund të ndiheni pak të stimuluar gjatë fundjavës. Hyrja e Diellit në shenjë për fat të mirë do të çojë në sqarimin e shumë situatave që ende duhet të zgjidhet.

Demi

Dashuria: Nëse keni përjetuar një kohë të vështirë në një nivel sentimental për shkak të Venusit të kundërt nga kjo javë, tani mund të jeni të qetë. Situata përmirësohet dhe mund të ketë zgjedhje të rëndësishme që duhen bërë në dashuri. Beqarët e shenjës do të kenë gjithë kohën për të reflektuar në një tërheqje që njofton implikime të papritura!

Puna: Në sferën e punës, yjet janë në anën tuaj dhe mund t’i ktheni shumë situata në favorin tuaj. Hëna e favorshme në pjesën qendrore të javës do të lehtësojë negociatat dhe do të përmirësojë performancat tuaja me udhëheqësit. Punonjësit e vetëpunësuar do të kenë më pak përparësi në idetë e reja.

Binjakët

Dashuria: Në këtë javë mund të lindin tensionet që lidhen me çështjet sentimentale që ju kanë dhënë kohë të vështira në të kaluarën. Për fat të keq do të keni pak dëshirë për të biseduar dhe kjo do të krijojë divergjenca të mëtejshme me partnerin/en. Dita më e favorshme në dashuri do të jetë e enjtja, gjithashtu e shkëlqyer për zemrat e vetmuara që do të kenë shumë mundësi për t’u kthyer në lojë.

Puna: Pak konfuzion do të kalojë në fushën profesionale, sidomos në fillim të javës. Ju do të jeni në gjendje të krahasoni dhe të studioni strategjitë e duhura për të ngritur gjendjen shpirtërore dhe të vazhdoni në rrugën e ndërmarrë. Një goditje e vogël do sjellë fat në fundjavë megjithatë mund të hapë rrugën edhe për sukses.

Gaforrja

Dashuria: Sa për dashurinë, ditët më interesante do të jenë ato në fillim të javës, kur do të ndjeheni më energjik. Nuk do të ketë mungesë të xhelozisë, por nuk ka rrezik për tu shqetësuar. Ata që vazhdojnë me keqkuptime mund të vendosin gjithashtu të prishin një marrëdhënie që nuk jep më stimuj. Aventura të reja vijnë për beqarët.

Puna: Javë e mirë për anën profesionale. Megjithë kundërshtimin e Saturnit, ju mund të bëni marrëveshje të mira dhe të tejkaloni pengesat e punës. Do të ishte mirë të ndiqni indikacionet e kolegëve të ekspertëve dhe nëse është e nevojshme ndryshoni ndonjë plan nëse duket sikur është jo e favorshme.

Luani

Dashuria: Një Venus pozitiv do të japë edhe më shumë vrull në një marrëdhënie sentimentale dhe pjesa e parë e javës së vërtetë do të jetë një rritje e emocioneve. E shkëlqyeshme do të jetë e marta dhe e mërkura edhe për beqarët, mund të ketë takime interesante dhe madje vendimtare.

Puna: Në fushën e punës këtë javë mund të ketë ndryshime dhe shumë ide të reja mund të vijnë. Hëna në shenjë në pjesën e parë të javës ju garanton shumë mundësi të mira dhe nëse ju tregoni fleksibilitet gjithashtu shumë mundësi për rritje. Planetet janë në anën tuaj!

Virgjëresha

Dashuria: Pavarësisht nga disa probleme të vogla në marrëdhënie, yjet janë ende në anën tuaj për të sqaruar disa situata të pazgjidhura, ndërsa për çiftet e formuara sapo do të jetë më e vështirë të gjesh marrëveshjen. Beqarët do të jenë në gjendje të përfitojnë nga një javë me të vërtetë e ndritshme, do të ketë takime të reja dhe miqësi të reja mund të thellohen.

Puna: Sa i përket fushës profesionale, lajme të mira mund të vijnë, sidomos në fundjavë. Do të ketë njohje të mira këtë fund muaj. Hëna do të favorizojë investimet sidomos në dy ditët e para të javës!

Peshorja

Dashuria: Yje interesante për ju Peshore, këtë javë punët e dashurisë do të jenë në plan të parë. Do të ishte mirë të qartësoni çdo fërkim me të dashurin/ën, por pa rritur shumë tonin. Ndikimet pozitive dhe një hënë e favorshme do t’ju ndihmojnë të bëni më të mirën tuaj. Beqarët do të provojnë atraksione të reja, disa mund të kenë ndryshime.

Puna: Në sektorin e biznesit do të ketë lajme të mira gjatë fundjavës, kur do të keni të gjitha mjetet për të zgjidhur disa situata të pazgjidhura. Mundësi të mira për ata që kërkojnë një punë të re, propozime shumë interesante vijnë.

Akrepi

Dashuria: Sa i përket dashurisë, java sjell mendime negative që kapin mendjen tuaj. Socializohuni dhe jetoni atë që jeta ju ofron. Për fat të mirë, fundjava sjell energji të mirë dhe shumë paragjykime do të bien pa ndonjë ndërhyrje nga i dashuri/a. Beqarët do të jenë të rrethuar nga pasioni dhe do të tërheqin interesin e shumë njerëzve.

Puna: Në punë nuk do të ketë kënaqësi të mëdha në këtë periudhë, por projekte të reja janë të favorizuara. Pjesa më e mirë e javës do të jetë pjesa qendrore, kur ju mund të merrni vendime të rëndësishme, edhe në një nivel financiar. Megjithatë, do të ishte mirë të mbani pozicionet aktuale të arritura duke shmangur guximin e kërkesave.

Shigjetari

Dashuria: Periudha e shkëlqyer për dashurinë, me Venusin në shenjë do të jetoni një moment të mirë edhe nëse xhelozia mund të nxisë diskutime. Ata që jetojnë një dashuri të komplikuar duhet të jenë shumë të kujdesshëm që të mos kenë keqkuptime. Fundjava e bukur vjen për të gjithë, madje edhe për beqarët.

Puna: Me Jupiterin e favorizuar këtë javë do të bëni përparim të mirë në sektorin profesional dhe do të ketë takime të rëndësishme që do të ndikojnë në të ardhmen tuaj. Mbajeni nën kontroll pjesën qendrore të javës, mund të ketë disa lëkundje për shkak të dallimeve me kolegët ziliqarë.

Bricjapi

Dashuria: Java e mirë në të gjitha fushat, sidomos dashuria që do t’ju mbushë me kënaqësi të mëdha. Surpriza që vijnë për ata që duan të kurorërojnë një ëndërr dashurie, por edhe për ata që duan të zgjerojnë familjen. Beqarët mund të presin me padurim për kthimin e një personi nga një distancë për të cilin ata kanë një ndjenjë.

Puna: Do të jetë një javë e mirë për Bricjapët, mundësitë e mira po vijnë, sidomos të mërkurën dhe të enjten. Me Mërkurin në shenjë ju do të keni sukses në kapërcimin e çdo prove dhe do të vendosni vëmendjen e mjaftueshme për të arritur qëllimet tuaja. Nuk do të ketë mundësi për të vlerësuar.

Ujori

Dashuria: Periudha e mirë për ndjenjat, Dielli në shenjë do të favorizojë punët e dashurisë dhe tregimet e lindura kohët e fundit mund të vazhdojnë me projekte të bukura. Emocione hyrëse të bukura për beqarët gjatë gjithë ditës së mërkurë. Ata që janë vetëm mund ti kthehen besimit në dashuri.

Puna: Fundjava do të jetë pjesa më e mirë e javës për punën, por ju do të keni ende për të shmangur shpenzimet e rrezikshme. Në ditët qendrore mund të ketë gabime dhe pengesa që do të vonojnë suksesin e një projekti, por do të llogarisë shumë mendimin e eprorëve tuaj.

Peshqit

Dashuria: Në jetën e një çifti, mund të ndodhin siklete me partnerin/en ose familjen në fillim të javës. Mundohuni të zgjidhni menjëherë problemet emocionale, jo të tërhiqni ato gjatë gjithë javës. Nëse jeni vetëm ju mund të ndjeheni veçanërisht të hutuar dhe shqetësimi mund t’ju bëjë të bëni zgjedhje të gabuara.

Puna: Javë diskrete për Peshqit që duhet të mbajnë larg nga disa situata të komplikuara. Yjet parashikojnë një fundjavë nën presion, megjithatë, do të merrni njohje të mira që do t’ju shpëtojnë nga shifrat e këqija. Gjithsesi, jini më të kujdesshëm në zgjedhjet që do t’ju duhet të bëni në të ardhmen./b.l/noa.al/

COMMENTS