Humb betejën me Covid-19 arkitekti kosovar

Humb betejën me Covid-19 arkitekti kosovar

Pallaska: Ekziston rreziku të mos krijohet Qeveria nga VV e LDK

Shoqata e Arkitektëve të Kosovës ka bërë me dije se në moshën 53 vjeçare ka vdekur arkitekti i njohur kosovar, Bekim Dauti i cili ishte i prekur me koronavirus.

“Lajm i hidhur për Arkitekturën në Kosovë. Edhe një jetë e mori Virusi Corona. Kolegu ynë tashmë i ndjerë z.Bekim Dauti (1967-2020) na la për të shkuar në përjetësi pas betejës së humbur me Covid-19″.

“Ngushëllime të gjithë Arkitektëve dhe Familjës Dauti nga Shtimja!U prehtë në paqe kolegu dhe miku ynë!”, thuhet në njoftimin e Asociacionit të Arkitektëve të Kosovës, transmeton Klan Kosova.

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)