Humbni peshë shpejt, duke pirë uthull molle kaq herë në ditë

Humbni peshë shpejt, duke pirë uthull molle kaq herë në ditë

Ky është personi me të cilin do t’ju tradhtojë partneri

thulla e mollës përveç në ushqim, ajo po gjen përdorim edhe në futje të dietës, përkatësisht po ndihmon me humbjen e peshës.
Shkencëtarët me vite të tëra kanë hedhur vështrimin mbi benefitet e uthullës së mollës. Ndërsa disa shprehen skeptikë në lidhje me përdorimin e saj, është vërtetuar se uthullla e mollës ndihmon në stabilizimin e nivelit të sheqerit në gjak, transmeton lajmi.net.

Madje, këtë gjë e ka pohuar edhe Ali Neilan, një dietologe në një intervistë të fundit për The Sun.

Një teori e tillë gjithashtu po mbrohet edhe prej Stacy Goldberg, një tjetër dietologe.

“Komponenti acetik agjithashtu mund të ndihmojë në parandalimin e glukozës së lartë dhe rezistencës së insulinës”, tha ajo.

Tutje, ajo rekomandon që uthulla e mollës të përdoret çdo ditë, me qëllim që të arrihen përfitime të kënaqshme.

“Konsumoni dy deri në tri lugë gjelle në ditë, duke i vendosur në ujë apo edhe në sallatë”, rekomandoi Goldberg.

COMMENTS