Hyzer Rizani thotë se PDK-ja shënoi rritje në Lipjan

Hyzer Rizani thotë se PDK-ja shënoi rritje në Lipjan

Izolimi i vendit fillon sonte, Thaçi, Haradinaj e Veseli e fusin në Kuvend anulimin e Gjykatës Speciale

Kryetari i degës së PDK-së në Lipjan, Hyzer Rizani, ka thënë se ky është i vetmi subjekt politik që ka rritje në këtë komunë.

Në një lidhje direkte në Klan Kosova ai ka theksuar se PDK ka marrë mbi dy mijë vota në këtë komunë gjatë këtyre zgjedhjeve.

“Ne si PDK në Lipjan jemi të kënaqur me rezultatin tonë sepse jemi e vetmja parti në këtë komunë që kemi rritje të votave – diku rreth dy mijë vota”.

“Krejt kjo falë një angazhimi të madh të strukturave të PDK-së dhe mbështetjes nga elektorati”

COMMENTS