Idhulli lipjanas, rikthehet me gol

Idhulli lipjanas, rikthehet me gol

Albin Kurti nesër vizitë zyrtare në Tiranë, kjo është agjenda

Mbrojtësi i qendrës i së KF Arbërisë, njëherit kapiten i kuqezinjëve, Labinot Ibrahimi, ka realizuar gol të mëkuren në miqësoren e zhvilluar në Suharekë, kundër Ballkanit.

Skuadra e kapitinet Ibrahimi, Arbëria, humbi 2:1 nga Ballkani, mirëpo rezultati në këtë takim nuk ishte i rëndësishëm, pasi hapsirë patën thuajse të gjithë lojtarët e klubit dobrajas të tregojnë potencialin e tyre. Kapiteni i rilthyer në vendlindjen e tij pas shumë avantuarave nëpër sluadra të njohura kosovare dhe asaj shqiptare realizoi për 2:1 në minutën e 78-të nga pika e bardhë.

I kontaktuar nga Ulpianapress, Ibrahimi shprehet mjaft i lumtur me golin e realizuar, si dhe rikthimin e tij pas shumë viteve në vendlidjen e tij, aty ku gjithçka filloi për te.

“Ndihem shumë mir pasi u riktheva aty ku fillova ne shtëpinë time.
Ndihem shumë i lumtur pas një kohe të gjatë jashtë vendit vendosa të kthemen ne shtëpinë time.
Jam i knaqur shumë me ecurin e ekipit, trajnerat, si dhe presidenca janë duke bërë një punë të mirë.
Shpresoj dhe jamë i bindur nga ndeshja në ndeshje të japim më të mirën për Arbërinë dhe qytetin e Lipjanit”, ka thënë kapiteni kuqezi./Ulpianapress/

COMMENTS

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 11)