Ilir Tasholli ka mbledhur votat për t’u bërë deputet

Ilir Tasholli ka mbledhur votat për t’u bërë deputet

Vjosa Osmani priten me tupana e daulle në Lipjan (Foto)

Kandidati për deutet nga radhët e LDK-së, Ilir Tasholli ka marrë votat e mjaftueshme për t’u bërë deputet në Kuvendin e Kosovës.

Burime të Ulpianapress-it brenda LDK-së, kanë bërë të ditur se Tasholli ka marrë 7 mijë e 500 vota dhe i bashkohet dyshes tjetër të LDK-së, Shkelzen Hajdinit dhe Vlora Limani-Hajnunit për në Parlamentin e Kosovës.

Asnjëher deri tani Lipjani nuk i ka pasur tre deputet në Kuvendin e Kosovës, e interesantja e këtyre zgjedhjeve është se përpos që i ka tre deputetë, që të tre vijnë nga LDK.

Forca a e këtij suksesi padyshim që qëndron në udhëheqjen e mirë të liderit të degës së kësaj partie e i njohur si kampion i të gjitha komunave të Kosovës, kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti./Ulpianapress/

COMMENTS