Imri Ahmeti uron Rugovën për ditëlindje (Foto)

Imri Ahmeti uron Rugovën për ditëlindje (Foto)

22 Tetori , dita e triumfit të madh dhe rekordeve të Imri Ahmetit dhe LDK-së

Urimeve për ditëlindjen e Ibrahim Rugoves i është bashkuar edhe Kryetari i Lipjanit Imri Ahmeti.

Ky i fundit në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shkruar se sot kujtojmë ditëlindjen e Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova , njofton Ulpianapress.

‘’Sot kujtojmë ditëlindjen e Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova.
Urime!’’

Presidenti Rugova vdiq pas një sëmundjeje të rëndë në moshën 62 vjeçare në janar të vitit 2006.

Fotografia e Imri Ahmeti

COMMENTS