Indi, i vihet flaka gruas që po shkonte në seancën gjyqësore të përdhunimit të saj

Indi, i vihet flaka gruas që po shkonte në seancën gjyqësore të përdhunimit të saj

Burgosja e emigrantëve të paligjshëm në SHBA, vdes një tjetër 8-vjeçar nga Guatemala

Një vajzë 23 vjeçare, e cila dyshohet se ishte viktimë e përdhunimit, po lufton për jetën e saj pasi iu vu flaka përderisa po shkonte në gjyq në veri të Indisë.

Ajo ishte rrugës duke shkuar në seancën dëgjimore për rastin që kishte ngritur padi kundër dy burrave në mars, në Uttar Pradesh.

Ajo është në gjendje kritike në spital, ku po kurohet për djegie të rënda.

Pesë burra përfshirë dy të dyshuarit për përdhunimin e saj janë arrestuar nën dyshimin se e vunë zjarrin, thotë policia.

Viktima ishte duke shkuar në një stacion treni kur një grup burrash e sulmuan dhe e zvarritën në një fushë aty pranë, ku e vunë në zjarr, sipas raporteve të mediave lokale.

 

COMMENTS