Ish- i burgosuri politik nga Lipjani në hall me borgjin, kërkon ndihmë!

Ish- i burgosuri politik nga Lipjani në hall me borgjin, kërkon ndihmë!

Shkëlqen në Superligë, talenti i Arbërisë ftohet nga kombëtarja e Kosovës

Ilaz Bislimi nga Lipjani është një nga emrat shqiptarë që vuajti për shumë vite nepër burgjet e Serbisë.

Bislimi për një kohë të gjatë ndau dhomën e qelisë me heroin Ushin Hoti.

Por, Bislimi tash e një kohë po përballet me një problem financiar.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ish- i burgosuri përmes një video për iniciativën “Lipjani për lipjanasët”, ku kërkon ndihmën e qytetarëve dhe diasporës për t’iu sigurua shuma prej 5 mijë euro në mënyrë që ai të paguaj borgjin e banesës.Në east tjetër Bislimi thotë që nëse pronari e largon nga banesa, ai bashkë me bashkëshorten do të hidhen nga kati i tëtë.

Për më shumë ndiqeni rrëfimin e tij dhe të bashkëshortes:

 

Ish i burgosuri politik, i cili ndau dhomën e qelisë me heroin Ukshin Hoti, sot në telashe të mëdha me borgjin e…

Gepostet von Lipjani për lipjanasët am Montag, 10. August 2020

Llogaria bankare e familjes Bislimi:
Raiffeisen Bank: ILAZ BISLIMI: 1501080002572465
Iban: XK05 1501080002572465
************
KONTRIBUO TEK “Lipjani për lipjanasët”
🔹️GoFundMe:
https://www.gofundme.com/f/lipjani-per-lipjanaset

COMMENTS