Ja çfarë kuptimi kishin parullat që u shpalosën mbrëmë në Camp Nou

Ja çfarë kuptimi kishin parullat që u shpalosën mbrëmë në Camp Nou

Sa të pafat futbollistët e Iranit, Portugalia kualifikohet tutje

Dy parulla politike u shpalosën në stadiumin Camp Nou përpara El Clasico mbrëmë.

Parullat u panë në të dyja anët e nivelit të dytë, krahas një mozaiku që tregon ngjyrat e verdha dhe të kuqe të flamurit të Senyera.

“Spanjë, uluni dhe bisedoni”, shkruhej në njërën prej parullave, transmeton lajmi.net.

“Liria”, thuhej në tjetrën.

Këto parulla i bënin jehonë mesazheve që u vunë gjatë protestave të Tsunami Demokratit jashtë Camp Nou para ndeshjes.

Ata kërkuan nga Spanja dhe Katalonia të ulën dhe të bisedojnë për të ardhmen.

COMMENTS