Ja pse duhet të flini të zhveshur çdo natë

Ja pse duhet të flini të zhveshur çdo natë

Burrat që masturbojnë shpesh kanë jetë më të mirë seksuale

Ne çdo ditë jemi të detyruar të veshim rroba, po ju duket që po i veshin pak? Pse i vishni kur flini? Mund të ju duket e çuditshme të shkoni në shtrat pa rroba, por të flini totalisht i liruar nga ato, ka shumë benifite për shëndetin tuaj, shkruan powerofpositivity.com, transmeton Gazeta Express.

Këto janë arsyet pse duhet të flini i zhveshur.

Do të bëni më mirë gjumin

Edhe pse pizhamet mund të ju duken të rehatshme për fjetje ato mund të ju pengojnë gjatë gjumit. Ato mund të ngritin temperaturën e gjumit që ju zgjon nga gjumi. Trupi ka nevojë për freski dhe temperaturë konstante, kështu që temperature nuk ju lë të bëni gjumin rehat.

Ju e lejoni trupin tuaj të frymojë lirshëm

Përderisa vazhdimisht i mbajmë rrobat veshur ne kurrë nuk i japim mundësi trupit të freskohet. Sidomos ju femra mos flini me të brendshme.

Nëse flini i zhveshur afër partnerit ju do të largoni stresin

Natyrisht kur jeni pranë personit që e doni edhe stresi largohet, por që ta largoni të tërin flini zhveshur. Është e shëndetshme.

Nëse flini i zhveshur do të humbni peshë më lehtë./Gazeta Express/

Përktheu: Merita Miftari

COMMENTS