Kadri Veseli: Lipjani gjithmonë ka qenë me vlerat dhe Ismeti duke qenë njeri me vlera, qytetarët do t’ia japin besimin për të qeverisur në 4 vitet e ardhshme

Kadri Veseli: Lipjani gjithmonë ka qenë me vlerat dhe Ismeti duke qenë njeri me vlera, qytetarët do t’ia japin besimin për të qeverisur në 4 vitet e ardhshme

Hajrullahu “ Do të bëjmë rrugën Janjevë-Brus”

Sot është mbajtur takim me strukturat e degës së PDK-së në Lipjan, në të cilin mori pjesë edhe Kryetari i PDK-së z. Kadri Veseli.

Me këtë rast Kandidati për Kryetar Ismet Hajrullahu tha se ne jemi bërë bashkë për të luftuar të keqen që iu është imponuar qytetarëve lipjanas.

Ai falenderoi strukturat e PDK-së për angazhimin e deritashëm dhe kërkoi angazhim maksimal në këtë kohë të fundit para zgjedhjeve të së dieles, sepse siç tha ai, tentimet për shantazhe, kërcënime dhe blerje të votës janë evidente nga partia në pushtet të cilët po përdorin pushtetin për të marrë vota.

Ai ftoi të rezistojmë, të mobilizohemi dhe të mbrojmë votën, sepse qytetarët po e duan ndryshimin dhe ne jemi të obliguar t’a ruajmë amanetin e tyre.

Ndërsa Kryetari z. Kadri Veseli tha se Lipjani gjithmonë ka qenë me vlerat dhe Ismeti duke qenë njeri me vlera, qytetarët do t’ia japin besimin për të qeverisur në 4 vitet e ardhshme.

Ai poashtu tha se PDK është e interesuar që Lipjanin t’a bëjë qytet modern, prandaj fokusi jonë fitorja e thellë në Lipjan, shkruan PDK e Lipjanit, percjell Ulpianapress.Image may contain: 11 people, people standingImage may contain: one or more people, crowd and indoor

COMMENTS