Kampioni e nisi me fitore në Champions, shkëlqeu Ronaldo (Video)

djonizhwaaaqkoa_1505334436-1393559

Real Madridi e ka mposhtur 3:0 Apoelin në “Santiago Bernabeu”.

 

Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 në shtëpi Apoelin.

Në “Santiago Bernabeu” shkëlqeu i rikthyeri Cristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola (12’ dhe 51’), ndërsa golin tjetër për Los Blancos e shënoi kapiteni, Sergio Ramos (61’).

Kjo është një fitore me shije të hidhur për Zidanen, pasi humbi Mateo Kovacicn për shkak të një dëmtimi që pësoi në pjesën e parë. /Gazeta Express/

Të ngjashme

By