Kandidati i PDK-së flet për humbjen e votave: Votat i fitojë Vetëvendosja

Kandidati i PDK-së flet për humbjen e votave: Votat i fitojë Vetëvendosja

REMI FLET PËR NDALIMIN E ENVER SEKIRAQËS GJATË LUFTËS – TREGON NËSE ISHTE PLANIFIKUAR EKZEKUTIMI I TIJ

Tashmë kanë dalë edhe rezultatet preliminare të zgjedhjeve lokale në Kosovë. Në mesin e shumë komunave që do të shkojnë në balotazh është edhe qyteti i Rahovecit.

Për të parin e komunës do të garojnë më 19 nëntor Idriz Vehapi i PDK-së dhe Smajl Latifi i AAK-së.

Vehapi në një intervistë për RTV Dukagjinin ka treguar se arsyet pse ka pasur një numër më të vogël të votave për PDK-në.

“Një pjesë e votave të PDK-së në Rahovec i mori Visar Korenica nga Vetëvendosje”, tha Vehapi.

Ai më tutje ka zbardhur edhe projekte që do të implementojë në rast se mbetet kryetar i Rahovecit.

COMMENTS