Kapiteni i Crvena Zvezdës provokon me një postim për Kosovën, tifozët serbë e bëjnë hero

Kapiteni i Crvena Zvezdës provokon me një postim për Kosovën, tifozët serbë e bëjnë hero

Futbollisti i skuadrës nga Serie A: Sonte bëjmë tifo për Liverpoolin!

Mishel Donald, kapiteni i Crvena Zvezdës me prejardhje nga Surinami dhe me nënshtetësi holandeze ka hedhur “shashkën” e parë, në prag të duelit të nxehtë që do të luhet ditën e enjte mes Partizanit të Beogradit dhe Skënderbeut.

28-vjeçari ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shkruhej: “Kosova është Serbi”, shkruan Panorama Sport.

Kjo gjë ka ndodhur pas tërheqjes së njohjes nga Surinami të Kosovës.Image
Nuk kanë munguar nderimet e tifozëve serb në “Twitter” pas këtij provokimi ndaj shqiptarëve.

“Çdo nderim për këtë njeri të madh dhe kapitenit të madh të dashurisë dhe besnikërisë por edhe Surinamit të tij për guximin”, shkruan një tifoz Serb.

“Një dhe i vetmi, kapiteni më i mirë”, shkruan një tjetër.Image

COMMENTS