Kaq vota mori kadidatja për deputete Vlora Limani-Hajnuni

Kaq vota mori kadidatja për deputete Vlora Limani-Hajnuni

Vritet ish-presidenti i Jemenit

LDK ka dalur e para në Komunën e Lipjanit në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare që u mbajtën të dielën e shkuar.

Në listën për deputete në radhët e LDK-së ishte edhe Drejtoresha e Shëndetësisë, Vlora Limani-Hajnuni, shkruan Ulpianapress.

Limani ka arritur të mbledhë gjithsej 7500 vota deri tani, kur kanë mbetur edhe dhjetë komuna pa arritur rezultatet e votimit.

Sipas burimeve të Ulpianapress-it, deri më tani, më votuar se Vlora në nivel Kosove nga LDK-ja është Vlora, por me mbiemrin Dumoshi dhe Marigona Geci.

Këto vota për të mos thënë sigurt, Hajnunit i’a sigurojnë një ulëse në Kuvendin e Kosovës. /Ulpianapress

COMMENTS