Karantinohen dy familje në Lipjan

Karantinohen dy familje në Lipjan

Kurti: Nëse me marrëveshje preket territori, do të ketë protestë të madhe

Një familje me katër antarëshe dhe një tjetër 6 antarëshe janë karantinuar në Komunën e Lipjanit. Sipas informacioneve të Ulpianapress, familja katër antarëshe është izoluar pasi që dyshohet se kishe kontakte me puntorin e KEDS-it nga Ferizaji që doli pozitiv në tesyin e koronavirusit.

Kurse familja tjetër 6 anëtarshe, ka ditë që është e karantinuar, pasi që edhe për këtë familje dyshohet që kanë pas kontakt me persona të prekur nga virusi korona.

Lipjani duke u rethuar me Prishtinën dhe Ferizajin, është nga qytetet me më së paku raste me koronavirus, ku janë konfirmuar 6 raste që kanë rezultuar pozitv deri tani./Ulpianapress/

COMMENTS