KB Drita errësohet në Lipjan

KB Drita errësohet në Lipjan

Zhduket 43 vjeçari nga Lipjani, policia kërkon ndihmën e qytetarëve

KB Lipjani e ka fituar duelin e parë të Play-Off në basketboll, duke e mposhtur në ‘Better Life” skuadrën e KB Dritës.
Lipjanasit me angazhim dhe mbështetje të madhe nga publiku, ia shkaktuan humbjen e parë në Play-Off skuadrës gjilanase, njofton Ulpianapress.

Çereku i parë u takoi vendasëve, të cilin e fituan me rezultat 20:08.

Gjilasasit në çerekun e dytë, ishin më të organizuar në mbrojtje, duke arritur që ta përfundojnë me rezultat të barabart 20:20, dhe në pushim shkuan me rezultat 44:28 në të mirë të vendasëve.

Çereku i tretë ishte pothuajse i barabartë, me KB Lipjanin që tentonte të ruante epërsinë, 16:19 në të mirë të musafirëve përfundoi ky çerek.

Çereku i katërt doli të jetë vendimtar në këtë ndeshje, dhe KB Lipjani ishte i jashtëzakonshme në këtë çerek, duke e fituar me rezultat 17-11./Ulpianapress/

COMMENTS