KB Lipjani-KB Drita, pjesa e parë u takon vendasëve

KB Lipjani-KB Drita, pjesa e parë u takon vendasëve

“Sport” zbulon favoritët për “Topin e Artë”

Në sallën e sportit “Better Life” në Lipjan po zhvillohet derbi i madh i Ligës së Parë në basketbollin e Kosovës, ndërmjet KB Lipjanit dhr KB Dritës në kuadër të Play-Offit në basketboll.

Skuadra vendasëve u angazhua më shumë në çerekun e parë të lojës, të cilin e mbylli me 16-të pikë epërsi (24:08).

Dominimi i vendasve ndodhi edhe në fillimin e çerekut të dytë, vizitorët nuk po munden ti bëjnë ball sulmeve të shpejta të vendasëve diferenca e pikëve po rritej gjithnjë e më shumë.

Dhe pas angazhimit të të dyja palëve çereku i dytë përfundon baraz (20:20), mirëpo skuadrat shkuan në pushim me epërsinë e KB Lipjanit prej 16-të pike (44-28)./Ulpianapress/

COMMENTS