KB Lipjani merr lajmin e shumëpritur nga FBK

KB Lipjani merr lajmin e shumëpritur nga FBK

Mjekë nga Amerika vendosin lule para shtatores së Adem Jasharit në Lipjan (Foto)

Klubit basketbollistik të Lipjanit edhe zyrtarisht iu është bërë pranimi teknik i palestrës nga organet e FBK-së.

Pas përfundimit të palestrës dhe duke përmbushur kërkesat e kushteve nga FBK për garim në Superligë, klubi mori lajmin e shumëpritur pozitiv, që nënkupton se lojën e parë të këtij sezoni si vendas, KB Lipjani do ta luaj në palestrën “Better Life”.

Klubi poashtu premton që pas këtij lajmi shumë shpejt pritet të vijnë lajme tjera që kanë të bëjnë me transferimet e lojtarëve për këtë sezonë. /IndeksOnline/

COMMENTS