KB Lipjani nënshkruan marrëveshje historike

KB Lipjani nënshkruan marrëveshje historike

Kryetari Ahmeti nënshkruan kontratat për subvencionimin e Klubeve Sportive

Klubi i basketbollit Lipjani tanimë ka një trajner të ri në krye të saj.

Trajneri grek Ioannis Tsirogiannis, është trajneri më i ri i kampionit të Kosovës në basketboll.

Janë burimet e gazetës që kanë pohur lajmin për marrëveshjen me trajnerin e njohur grek.

Tsirogiannis ishte trajneri i Paokut në Superligën e Greqisë për gjashtë vite, si dhe skuadrës elitare të Rumanisë Polittehnica IASI, teksa vjen si zëvendësim i të dorëhequrit, Blleki.

Trajneri Tsirogiannis, karrierën si trajner e nisi në Greqi e më pas shetiti shumë skuadra elitare, kurse në Lipjan, ai vjen me një përvojë të madhe nga ligat me të forta në Europë./Ulpianapress/

COMMENTS