KB Lipjani pëson humbje nga Ponte Prizreni

KB Lipjani pëson humbje nga Ponte Prizreni

Rasim Hasani i falënderohet kryetarit Ahmeti

Ponte Prizreni ka mundur në udhëtim Lipjanin me rezultat 77:97 (19:24, 19:23, 20:29, 19:21) në kuadër të javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll.

Prizrenasit e filluan ndeshjen më mirë, duke e fituar çerekun e parë 19:24, derisa me lojë të mirë vazhduan edhe në periudhën e dytë, që e fituan 19:23, për të shkuar në pushim me rezultat 38:47. Ponte vazhdoi me lojë të mirë edhe në pjesën e dytë, përkatësisht periodën e tretë, duke e fituar këtë pjesë 20:29. 10-minutëshi i fundit përfundoi 19:21 dhe Ponte Prizreni shënoi fitore me rezultat 77:97.

Te Lipjani u dalluan Tamas Bruce me 22 pikë e 17 kërcime dhe Joshua Boutte me 20 pikë dhe 19 kërcime, derisa te Ponte Prizreni më të mirët në fushë ishin Ty Nichols me 22 pikë e gjashtë asistime, Dariel Franklin me 15 pikë e 10 kërcime dhe Urim Zenelaj me 13 pikë e 17 kërcime.

Lipjani ka një fitore dhe 19 humbje, derisa Ponte Prizreni 12 fitore dhe tetë humbje.

COMMENTS