Kështu reagoi Messi kur Ronaldo mori çmimin “The Best” nga FIFA

Kështu reagoi Messi kur Ronaldo mori çmimin “The Best” nga FIFA

KB Lipjani merr lajmin e shumëpritur nga FBK

Ronaldo ka fituar çmimin “The Best” nga FIFA.

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka lënë prapa Lionel Messi e Neymarin për ta fituar çmimin “Lojtari më i mirë për Vitin 2017” nga FIFA.

Ronaldo shkëlqeu në vitin 2017 duke fituar La Ligën, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Spanjës dhe Superkupën e Evropës, ndërsa u shpall golashënuesi më i mirë në Champions me 12 gola.

Messi e mori me sportivitet këtë triumf të Ronaldos, duke e përshëndetur atë. /Gazeta Express/

COMMENTS