Këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Këto janë të gjitha skuadrat e kualifikuara në fazën tjetër të Ligës së Evropës

Ideja e Mino Raiolas për Donnarumman

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve në Ligën e Evropës.

Tashmë, bashkë me ato të vendit të tretë nga Liga e Kampionëve, janë kompletuar 32 skuadrat që do marrin pjesën në fazën e nokautit.

Ndërkaq shorti do të hidhet të hënën në Nyon nga ora 13:00.

Skuadrat e kualifikuara:

Grupi D: LASK Linz, Sporting
Grupi E: Celtic, CFR Cluj
Grupi F: Arsenal, Eintracht Frankfurt
Grupi G: Porto, Rangers
Grupi H: Espanyol, Ludogorets
Grupi I: Gent, Wolfsburg
Grupi J: Basaksehir, Roma
Grupi K: Braga, Wolves
Grupi L: Man Utd, AZ Alkmaar

Skuadra e ardhura nga vendi i tretë në Ligën e Kampionëve: Club Brugge, Olympiakos, Shakhtar Donetsk, Bayer Leverkusen, Salzburg, Inter, Benfica dhe Ajax.

COMMENTS