KF Lipjani “luan tenis”, poshtëron KF Lirinë

KF Lipjani “luan tenis”, poshtëron KF Lirinë

Bartja johigjienike e mishit në dyqanin e ETC-së së Lipjanit (Video)

KF Lipjani ka fituar në shtëpi ndaj KF Lirisë me rezultat të thellë 9-3 në ndeshjen e vlefshme për javën e 2-të në Ligën e tretë të Kosovës.

Djelmoshat e Jeton Gashit nuk kanë lejuar asnjë befasi në stadiumin “Sami Kelmendi” pasi kanë mposhtur me lehtësi KF Lirinë.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim total të vendasve, të cilët përveç shumë rasteve arritën të shënojnë edhe pesë gola.

Në pjesën e dytë, përsëri vendasit ishin më të mirë dhe krijuan më shumë dhe shënuan plotë katër herëdhe ndeshja përfundoi me rezultat 9-3.

Pas kësaj fitore, KF Lipjani mbetet në pozitën e parë me 6 pikë, dhe është favoritë në ketë ligë./Ulpianapress/

COMMENTS