KF Ulpiana rikthehet te fitorja

KF Ulpiana rikthehet te fitorja

Naim Ismajli bindshëm më i votuar se Fatmir Rashiti në sondazhin e Ulpianapress-it

Ulpiana ka mposhtur Malishevën me rezultat 0-3 në ndeshjen e xhiros së nëntë të Ligës së Parë.

Klubi lipjanas u rikthyen te fitorja pas humbjes turpëruese në ndeshjen e kaluar, shkruan Ulpianapres.

Golat për Ulpianën i realizuan Shqiprim Kelmendi, Akil Makolli dhe Armend Misini.

Me këtë fitore, Ulpiana ngjitet në vendin e dhjetë me 11 pikë, nëntë më pak se Liria që është lidere.

COMMENTS