Klienti i lë bakshish, kamerierja qanë kur zbulon motivin

Klienti i lë bakshish, kamerierja qanë kur zbulon motivin

Ia krisë kënga për politikanët: Hajnat e Kosovës kanë bo pare t’madhe, e me popull t’vetin tash po bojn hajgare

Një kameriere shpërtheu në lot pasi mori një bakshish të konsiderueshëm dhe të papritur nga një klient.

Përveç porosisë që kushtonte 9.53 sterlina, klienti bujar i la kamerieres edhe plot 200 sterlina të tjera.

Motivi i kësaj zemërgjerësie të papritur fshehej në pjesën e pasme të faturës.

“Brandi, faleminderit për shërbimin tuaj! Të dëgjova teksa flisje për fëmijën tënd larg prej teje, përdori këto para për t’i bërë një vizitë”, shkruhej në faturë.

Kamerierja e publikoi foton e faturës në Igmur dhe shfaqi emocionin për marrjen e kësaj dhurate.

“Shpërtheva në lot në kuzhinë. Personat bujarë dhe të dobishëm ekzistojnë akoma”, shkroi gruaja.

COMMENTS