Kryeministri bullgar kureshtar të shoh Prishtinën nga zyra e Thaçit (Foto)

Kryeministri bullgar kureshtar të shoh Prishtinën nga zyra e Thaçit (Foto)

Pacolli thërret opozitën në dialog me udhëheqës presidentin

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov po qëndron sot në Kosovë.

Borissov ka zhvilluar takime zyrtare me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi si dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Por përgjatë takimit me Thaçin, Borissov ka shprehur edhe dëshirën për t’a parë Prishtinën nga zyra e presidentit, shkruan Indeksonline.

Përmes disa fotografive në Facebook, Borissov shihet në shoqërinë e Thaçit përderisa shohin në dritare, xhamat e së cilës janë shumë të papastër./Indeksonline/

Image result for Kryeministri bullgar kureshtar të shoh Prishtinën nga zyra e Thaçit (Foto)

COMMENTS