Kryetari Ahmeti bënë homazhe te shtatorja e Adem Jasharait dhe Ismet Asllanit

Kryetari Ahmeti bënë homazhe te shtatorja e Adem Jasharait dhe Ismet Asllanit

Selatin Retkoceri shpalosë programin para simpatizantëve në Poturovc

Me rastin e 21 vjetorit të Epopesë së Lavdishme të UÇK-së, kryetari Ahmeti me bashkëpuntor, bënë homazhe te shtatorja e komandanti legjendar Adem Jashari, në sheshin e Lipjanit që mban po të njejtin emër.

Ahmeti së bashku me delegacionin e Komunës së Lipjanit kanë vendosur lule edhe pranë shtatores së heroit të Kombit, Ismet Asllani.

“Homazhe pranë shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Heroit Ismet Asllani”, ka shkruar Ahmeti./Ulpianapress.

Homazhe pranë shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari dhe Heroit Ismet Asllani.#EpopejaJasharajve

Posted by Imri Ahmeti on Wednesday, 6 March 2019

COMMENTS