Kryetari Ahmeti bënë homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Kryetari Ahmeti bënë homazhe te varri i ish-presidentit Rugova

Imeri bënë homazhe në varrezat e martirëve në Ribar të Vogël

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti për të nderuar veprimtarinë e ish -presidentit Rugova, ka bërë homazhe tek varri i tij në Velani , njofton Ulpianapress.

Së bashku me kryetarin Ahmeti kanë bërë homazhe edhe Haki Rugova, Agim Veliu, Avdullah Hoti, Lutfi Haziri, Sabri Hamiti, Kujtim Shala, janë disa nga figurat e LDK-së që gjenden te varrezat në Velani të Prishtinës.

Përndryshe, Presidenti Rugova ka vdekur më 21 janar të vitit 2006, ku u varros me nderime të larta shtetërore dhe ushtarake./Ulpianapress/

Fotografia e Agim Veliu

COMMENTS