Kryetari Ahmeti është fans i madh i këtij klubi (Video)

Kryetari Ahmeti është fans i madh i këtij klubi (Video)

Nga frika e dëbimit, turqit kërkojnë azil në Kosovë

Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti është tifoz i flakt i KF Arbërisë.

Këtë gjë, Ahmeti e ka treguar në manifestimn e organizuar nga klubi dobrajas me ratin e hyrjes në Superligë, percjell Ulpianapress.

Ahmeti kishte thënë se zemra i rrah për Arbërinë.

”Ne kemi me qenë pranë juve, pavarësisht cka më thojnë klubet tjera.Unë mundem me ardhë me kqyr ndeshjet, kur ju luani me Minatorin dhe Ulpianën të cilët janë prezentë dhe e kanë përkrahjen time të gjithë. Mirëpo, zemra më ka rrahur dhe më rrah për Arbërinë”, ka thënë mes tjerash kryetari Ahmeti.

COMMENTS