Kurgjo nuk është koronavirusi, çka është Ulpiana

Kurgjo nuk është koronavirusi, çka është Ulpiana

VIDEO: TË SHTËNA ME ARMË DHE TRE TË PLAGOSUR, KLUBI I SERISË A NDËRPRET STËRVITJEN

KF Ulpiana ka arritur të fitorja kundër Kikës me “poker” në kuadër të xhiros së 13-të në Ligën e Parë. Liderja i kësaj lige ka fituar me rezultat të thellë 4:0.

Ka përfunduar derbi i xhiros së 13-të në Ligën e Parë i cili i ka takuar skuadrës nikoqire, e cila po marshon sigurtë drejt Superligës.

Fitorja e sotme e Ulpianës, përpos që dëshmoi formën shumë të mirë të saj, gjithashtu shton gjasat që klubi lipjanas, pas nje periudhe të gjatë të rikthehet në elitën e futbollit kosovar. Dhe këtë mund ta pengojë vetëm ndonjë hata.

Ulpiana që nga fillimi i stinorit është e renditur në vendin e parë në tabelë, duke treguar seriozitet dhe përkushtim që t’a mbrojë epitetit e lideres në çdo ndeshje.

Organizimi i mirë në klub dhe sukseset të ofrojnë me shikuesin, sikurse organizimi i keq dhe dështimet mund të largojnë. Ulpiana është model i të parës./Ulpianapress/

COMMENTS