Kush tentoi ta vret Xhavit Halitin? Flet dëshmitari

Kush tentoi ta vret Xhavit Halitin? Flet dëshmitari

Ky është moti për fundjavë

Dëshmitari i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti ka folur edhe rreth vrasjes së nënkryetarit të Kuvendit, njëherësh deputetit të PDK-së, Xhavit Haliti.

Ai përmend grupin dhe personin që deshi ta vras deputetin Haliti.

Janar 2015 kam dhënë deklaratë se ky grup i Ibrahim Kelmendit ka bërë marrëveshje, ka pagu, që të vritet Xhavit Haliti.

“Kam dërgu në Prokurori por nuk është marrë parasysh. Unë kam njoftu që ka qenë cak i grupit Xhavit Haliti. Por masi e ka marrë vesh Agron Sylejmani …

COMMENTS