Ky futbollist ia ka frikën  Milanit

Ky futbollist ia ka frikën Milanit

CITY I GUARDIOLAS SHKRUAN HISTORINË NË FUTBOLLIN ANGLEZ [FOTO]

Ish-presidenti i Interit, Moratti foli në Tuttosport përpara derbit që zhvillohet të dielën në San Siro kundër Interit dhe Milanit.

“Unë pres që të shoh nivelin e dy skuadrave dhe besoj se dëshira e të gjithë tifozëve që do të vijnë në San Siro është që të shihni një ndeshje të bukur. Pres ta shoh se cila është forca e vërtetë e Interit, por edhe e Milanit, përcjell ORAinfo.

Dy ekipet nuk kanë lojtarë që mund të kenë shumë frikë nga kundërshtarët, përveç Perisicit i cili ka pranuar se ia ka frikën skuadrës kuqezi.
Do të jetë një ndeshje që do të fitohet me zemër, me karakterin dhe kapacitetin e dy trajnerëve për t’i vënë lojtarët në fushë mirë”, ka thënë ish-presidenti i Interit.

Inter-Milan, zhvillohet të dielën, e pritet të ketë shikueshmëri rekorde.

COMMENTS