Lajm “bombë”, a po e merr drejtimin e Ulpianës, Jeton Gashi?

Lajm “bombë”, a po e merr drejtimin e Ulpianës, Jeton Gashi?

Dhëndri nga Serbia rrah vjehrrin kosovar

Legjenda e futbollit lipjanas, Jeton Gashi ka mbetur pa skuadër, pas dorëheqjes nga KF Lipjani muaj më parë.

Gashi, sipas burimeve të Ulpianapress është shënjestruar nga Ulpiana për ta marrë si menaxherin e tyre të ri, dhe klubi pritet që t’a ‘kontaktoj’ atë, pasiqë sipas këtij burimi, KF Arbëria është në ”bisedime” me trajnerin e tanishëm të klubit, Sami Sermaxhaj.

Ish-futbollisti i skuadrave të njohura shqipatre dhe më gjerë është i prirur të rikthehet në menaxhim dhe klubi i vendlindjes mund të jetë një zgjedhje tërheqëse, duke pasur parasysh që ata kanë një stabilitet financiar.

Mbetet të shihet ditëve në vijim se si po rrjedhin gjërat, a po kalon Sermaxhaj tek rivali kryesor i Ulpianës, dhe a po emërohet Gashi në vend të tij.

COMMENTS