Category: lajme

1 2 3 109 12 / 1297 POSTS
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, gjatë debatit të sotëm në Kuvendin e Kosovës për marrëveshjen e Demarkacionit me Malin e Zi, ka thënë se edhe ...
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, në prag të fillimit të seancës së jashtëzakonshme për ratifikimin e demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi ...
Deputeti i Nisëm Socialdemokratike, Haxhi Shala ka thënë se nëse demarkacioni me Malin e Zi nuk kalon, për vendin tonë do të shtyhet liberalizimi i vi ...
Përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Federica Mogherini, ka thënë se si Bashkim Evropian kanë paraqitur të gjitha objektivat e tyre ...
KF Ulpiana i është rikthyer normaliteti pas situatave të krijuara së fundmi në klubin nga “Sami Kelmendi”. Kryetari i ri i klubit, Abedin Salihu gj ...
Në Janjevë, gëzimi që e patën për një autoambulancë kur e morën dhuratë, po iu del hidhërim. Komuna e Lipjanit dëshiron t’ua marrë. Prandaj, banorët ...
Asambleisti i LDK-së së Lipjanit, Arton Retkoceri i cili në zgjedhjet lokale për Kuvend të Lipjanit, mblodhi një shumë të madhe të votave, plotë 570, ...
Afaristi i mirënjohur lipjanas Abedin Salihu-Dino zgjidhet kryetar i ri i klubit të KF Ulpianës. Bordi mbikqyrës i përkohshmëm i KF Ulpianës është ...
Nesër nga ora 16:00 është paralajmëruar mbajtja e seancës së Kuvendit të Kosovës me vetëm një pikë të rendit të ditës, ratifikimin e marrëveshjes së ...
Lidhur me marrëveshjen e detyrueshme ligjore me Prishtinën, drejtori i Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq ka thënë se Beogradi nuk ka ide se çfarë lloj sk ...
Deputetët maqedonas të Kuvendit të Maqedonisë, pasi votuan ligjin e gjuhëve së bashku me deputetët shqiptar, po përballën me probleme e presione nga m ...
Derbi i Ligës së Dytë ndërmjet KF Ulpianës dhe Lepencit nuk prodhoi fitues në stadiumin ‘’Sami Kelmendi’’ në Lipjan në prani të një numri të madhë të ...
1 2 3 109 12 / 1297 POSTS