Kosove

pdk-lipjan-87

Takimin e udhëhoqi Kryetari Shukri Buja i cili si gjithmonë kërkoi nga anëtarët e kryesisë,të gjitha strukturat organizative dhe elektorati i PDK-së ,që të mobilizohen dhe të jenë garant për ...
Sabit-Pacolli-09

Pacolli ka folur për lojëra që i janë bërë pas shpinës së tij, por të cilat ka thënë se i ka kuptuar shpejt. Sabit Pacolli pas ardhjes së tij kryetar ...
Sabit-Pacolli-Arian-Duriqi-1

Kjo kërkimfalje e Pacollit vjen pak ditë pasi ai kishte një përplasje në distancë me gazetarin Arian Duriqi. Po ashtu Pacolli ka kërkuar falje edhe ndaj kryeredaktorit të Ulpianapress-it, Granit ...
blerim-ku-ccedil-i-sokol-dobruna-euml-sht-euml-n-euml-na-e-vi-ccedil-it-2-hd_1500655564-7018811

Ai ka thënë se jo vetëm deputetja e zgjedhur, Teuta Rugova, por e gjitha familja Rugova është në mbështetje të kandidaturës së Haradinajt për kryeministër. “Ramush Haradinaj ka përkrahjen e ...
hart-650x358

Këto përpjekje politike kanë sjellë mbështetjen e parë verbale që i është dhënë Haradinajt për formimin e Qeverisë nga tabori rival, Lidhja Demokratike e Kosovës, përkatësisht nga Teuta Rugova, bija ...
imriaaa

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti sot ka vizituar nga afër punimet përfundimtare që janë duke u zhvilluar në ndërtimin e fushave të hapura modern sportive në qytetin e ...
Load More ...