Nderkombetare

nintchdbpict000321649734-e1505727066995-780x439

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ndonëse nuk ka të dhëna zyrtare mbi vlerën e burimeve të mineraleve të Koresë së Veriut, sipas vlerësimeve të përafërta në fillim të kësaj ...
21752228_1362911480500974_5206307153694712252_n

Në kuadër të aktiviteteve Ditët e Rinisë në komunën e Shtimes, salla e teatrit në Qendrën e Kulturës ishte e mbushur me të nxënës, të rinjë e prindër, të cilët ...
ka_1505634953-3832941

61 vjeçari Anthony Bourdain, i cili në CNN e udhëheq emisionin e famshëm “Parts Unknow”, ka thënë se në rast që e angazhojnë të përgatis në takimin mes Trump dhe ...
1505391023venezuela-650x358

Rritini e ushqehuni me to si burim proteinash ishte deklarata drejtuar një kombi të përballur me një nivel rekord të kequshqyerjes së fëmijëve dhe mungesa kronike të ushqimeve në treg. ...
21751992_1951256031796313_559700100479832937_n

Kandidati për kryetar të komunës së Lipjanit Ismet Hajrullahu, ka zhvilluar takimin e rradhës me Shtabin Zgjedhor të PDK-së në nëndegën e Kroimirit. Në këtë takim vërehej një frymë.mobilizuese,pozitive dhe ...
e_1505386342-3130410

Mijëra trupa ruse, tanke dhe pajisje ushtarake janë zhvendosur në Bjellorusi në Evropën Lindore për stërvitjet masive ushtarake. NATO-ja beson se ushtrimet javore, të koduara me emrin “Zapad”, do të ...
Load More ...