Largohet pasqyra e PSD-së, Krasniqi thotë se e paska hequr pushteti i Kurtit

Largohet pasqyra e PSD-së, Krasniqi thotë se e paska hequr pushteti i Kurtit

Haradinaj përsërit: Taksa ndaj Serbisë hiqet vetëm pas njohjes së Kosovës

Partia Socialdemokrate sot mbajti një aksion simbolik përballë Kuvendit të Republikës së Kosovës duke vendosur një pasqyrë si përballje ndaj zhveshjes nga kritika e pakos së Ahtisaarit prej qeverisë Kurti.

Por anëtari i kryesisë së PSD-së, Frashër Krasniqi përmes një postimi në Facebook, ka thënë pushteti i Kurtit e paska hequr pasqyrën që ia kanë vendosur.

Postimi:

Pushteti i Kurtit e paska hequr pasqyrën që ia vendosëm. E kuptueshme.Albin Kurti s’e shikon dot veten në pasqyrë. Nuk do ta njihte edhe po ta shihte.Por 10 Shkurti do të mbetet data që përherë do të na e kujtojë që shteti ynë nuk mund të bëhet pa barazi dhe me ndarje etnike, edhe nëse këtë ideal e ka harruar tashmë VV-ja.

COMMENTS