Lipjan: Hajdutët i hyjnë me forcë në shtëpi, i vjedhin para e stoli ari

Lipjan: Hajdutët i hyjnë me forcë në shtëpi, i vjedhin para e stoli ari

​Prokurori Munishi: Hetimi për rastin Lumezi nuk kryhet këtë javë

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka bërë të ditur për një vjedhje që ka ndodhur natën e së hënës në Lipjan.

“Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar ë brendinë e shtëpisë së tij dhe nga aty kanë arritur të vjedhin një sasi stoli ari dhe para të gatshme.”, thuhet në raport.

Ndryshe, njësitë policore kompetente janë në hetim të rastit./Ulpianapress/

COMMENTS