Lipjan: Ia vjedhin pushkën e gjuetisë

Lipjan: Ia vjedhin pushkën e gjuetisë

Me 28 nëntor përurohet sheshi dhe shtatorja e Adem Jasharit në Lipjan

Në fshatin Bukovicë të Lipjanit, viktima mashkull ka njoftuar se persona të panjohur kanë hapur me forcë derën metalike të kontejnerit dhe nga aty kanë vjedhur një pushkë gjuetie.

Njësitë policore janë duke hetuar rastin, transmeton Ulpianapress.

“Viktima mashkull K/Shqiptarka raportuar se persona të panjohur kanë hyrë në oborrin e shtëpisë, me ç’rast kanë hapur me forcë derën metalike të kontejnerit dhe nga aty kanë vjedhur një pushkë gjuetie”.

COMMENTS