Lipjan: Sulmon bashkëshorten, arrestohet i dyshuari

Lipjan: Sulmon bashkëshorten, arrestohet i dyshuari

Arrestohen dy persona në Lipjan për vjedhje të rënda

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar në Lipjan, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me vendimin e pakurorit lirohet, kurse rasti mbetet nën hetime, percjell Ulpianapress.

”Ankuesja femër K/Shqiptare, ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i sajë mashkull K/Shqiptar. Viktima ka marrë tretman mjekësor në qendrën shëndetësore Lipjan. Viktima është intervistua në prani të punëtorit të QPS, ku më pas dërgohet tek familjarët e sajë. I dyshuari pas intervistimit me vendimin e pakurorit lirohet, kurse rasti mbetet nën hetime”./Ulpianapress

COMMENTS